Neler yeni

Youtube'da Para Kazanma Sınırı Nasıl Daha Hızlı Geçilir?

Mesajlar
88
Beğeniler
68
Puanları
16
Konum
Konya
#1
Youtube platformuna yeni kaydoldunuz ve para kazanma sınırını hızlı bir şekilde geçmek mi istiyorsunuz? O zaman bu ipuçları sizi bir adım önde tutacak.
Ben sizlere bugün maddeler halinde anlatmaya çalışacağım. Umarım yararlı olur.

1-) Videolarınız Uzun Olmasın
Videolarınızı ne kadar uzun tutarsanız izlenme dakikanız o kadar az izlenir. Normalde tam tersi olması lazım değil mi? Ama maalesef aklınızdaki gibi olmuyor. Videolarınız uzun olduğu zaman kullanıcılar videolarını atlayarak izliyor ve bu da oldukça düşük izlenme dakikası getiriyor size. Örneğin 10 dakikalık bir video attınız diyelim. Kullanıcı bu videonun ortalama 6-7 dakikasını izler. Fakat 20-25 dakikalık video atarsanız kullanıcı bu videoyu sürekli atalayacağı için 1-2 dakika anca izlenme getirir.

2-) İçeriğinizi İyi Belirleyin
Videonun uzunluğu kadar içeriği de çok önemlidir. İçeriğiniz iyi bir içerik olursa veya atlamadan izlemeye mecbur kılan bir video olursa izlenmeniz
çok daha artar. Örnek olarak ben kendim çok nadir video paylaştığım kanalımı vereceğim. Ben kanalımda web tasarım ile alakalı video çekiyorum. Mesela arama butonu nasıl yapılır diye bir video çektim diyelim. Videoda bunu adım adım kodlayarak gösteriyorum ve eğer kullanıcı videoyu atlarsa tam atladığı kısımda gözden kaçırabileceği bir hatayı düzeltiyorum. Kullanıcı da böyle bir ihtimalin varlığından haberdar olduğu için videoyu atlamıyor. Yani videom 10 dakikalık bir video ise en az 9 dakika izliyor kullanıcı.

3-) Kullanıcıyı Sıkmayın
Youtube'a ilk başladığınızda aklınızda para kazanmak olmasın ve videonuzu 10 dakika yapmaya uğraşmayın. Öz olsun bizim olsun. Video içeriğinizin çok eğlenceli olduğunu düşünüyorsanız video içeriğine göre 10-15 dakikalık yapabilirsiniz. Fakat normal sıradan bir video olduğunu düşünüyorsanız 5-6 dakikalık yapın ki video boşa gitmesin.

4-) Yeni Konsept Arayışında Olun
Youtube'a baktığımızda videoların %95'i hep aynı yapılan içeriklerle dolu. "Oyun kanalı açarım hem oyun oynar hem de para kazanırım" şeklinde eminim herkes konuşmuştur. Fakat öyle olmuyor. Artık Youtube'da binlerce oyun kanalı var. Kullanıcılara sizi izlemesi için bir sebep verin. Eğer kafanızda özgün kanal fikirleri yoksa sitemizde "Özgün Kanal Fikirleri" forumumuzdan diğer kullanıcılar ile istişare edebilirler.

Şimdilik diyeceklerim bu kadar. Aslında demediğim çok şey var fakat hem yazının fazla uzun olmasını istemiyorum hem de ileride size anlatacağım şeylerin hemen bitmesini istemiyorum :) Umarım yazım yararlı olmuştur. Aşağıdan görüşlerinizi bildirebilirsiniz.