Neler yeni

Youtube Videolarınıza Alt Yazı Ekleme [Resimli Anlatım]

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Youtube videolarınıza nasıl alt yazı eklenir onu resimli bir şekilde anlatacağım. İlk olarak alt yazı nedir ve ne kadar önemlidir onu anlatayım. Alt yazı genelde duyma engelli kardeşlerimiz için yapılmış olsa da farklı ülkeden videonuzu izleyen kişilerin anlaması için de kullanılır. Ayrıca daha önce Youtube Videonuz İçin SEO Ayarı adlı yazımda da belirttiğim gibi bu alt yazılar videonuzun SEO ayarı için de önemlidir. Şimdi nasıl eklenir onu anlatmaya geçelim.

1-) Yönetim Paneline Girin

Youtube'un ayarlarından dolayı çoğunuz yönetim paneline girdiğiniz zaman Youtube Studio'ya gireceksiniz.

1.PNG

2-) Klasik İçerik Stüdyosuna Girin

Henüz Youtube Studio'da alt yazı ekleme özelliği olmadığı için Klasik İçerik Stüdyosuna girmeniz lazım.

2.PNG

3-) Alt Yazı Eklemek İstediğiniz Video'nun Düzenleme Ekranına Gidin

Hangi videonuza alt yazı eklemek istiyorsanız o videonun altındaki Düzenle butonuna basın.

3.PNG

4-) Alt Yazılar Kısmına Girin

Üst kısımdaki menüde en sağ tarafta Altyazılar kısmına girin.

4.PNG

5-) Yeni Alt Yazı Ekle'ye Tıklayın

Videonun sağ tarafında çıkan büyük mavi butonda Yeni Altyazı Ekle yazıyor. O butona tıklayın ve açılır menüde Türkçe'yi işaretleyin. Eğer Türkçe dili yoksa alt tarafta arama yerine Türkçe yazmanız yeterli olacaktır.

5.PNG

6-) Yeni Alt Yazı Oluştur

Karşınıza çıkan menüde bir kaç seçenek var. Eğer daha önce kayıtlı bir alt yazı dosyanız var ise Dosya Yükle seçeneğine tıklayın. Fakat yoksa Yeni Alt Yazı Oluştur'a tıklayın.

6.PNG

6-) Alt Yazı Eklemeye Başlayın

Videonun sol tarafından alt yazınızı ekliyorsunuz ve videonun alt kısmından da o yazının hangi süre aralığında belireceğini ayarlıyorsunuz.

7.PNG

Eğer anlamadığınız yer olduysa yorumda sormaktan çekinmeyin. İstek olursa alt yazı eklemenin videosunu da çekebilirim.