Neler yeni

Youtube Trend Kelime Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

By5664

S.Moderatör
Üye
Merhaba Arkadaşlar Bugün Youtube Trend Kelime Seçimi İle İlgili Bilgileri Size Aktarmaya Çalışacağım

Öncelikle Youtube da Yükselmek İçin İlgi Çekecek İçerikler Bulmamız Gerekiyor Peki İlgi Çekici İçeriği Nasıl Bulacağım Diyorsanız Gelin Hep Birlikte Öğrenelim.

Google Keyword Planner Tool (Google Anahtar Kelime Planlayıcı)

Youtube da İlgi Çekici İçerik Bulmamız İçin 2 Yöntem Var. Bunlardan İlki Youtube Bir Google Ürünü Olduğu İçin Googel Araçların Kullanmamız Gayet Mantıklı Google Keyword Planner Tool ve Google Trends elimizi kuvvetlendiren araçlar olarak öne çıkıyor.
Youtube Aramalarında Sadece Youtube de Çıkan Sonuçları Değil Google Aramalarında Çıkan Sonuçları da Dikkat Etmemiz Gerekiyor Google Çoğunlukla Aramalarda Youtube Videoların Gösteriyor Hal Böyle Olunca da Bu konun Ne Kadar Öneli Olduğu Ortaya Çıkıyor.
Google'ın Aracı Olana
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
Anahtar Kelime Pılanlayıcı Bu Konuda Bize Büyük Bir Katkı Sağlıyor Üstelik Bu Araca Ulaşmamız İçin Bir Google Hesabımızın Olması Yeterli Ve Tamamen Ücretsiz Şekilde Kullanılabiliyor.Anahtar Kelime Aracına Ulaşmak İçin Aşağıdaki Ekrandan Giriş Yapabiliyorsunuz. Araçlar>Planlama>Anahtar Kelime Aracı

Konu 1.PNG

Bu Alana Tıkladıktan Sonra Karşımıza Gelen Alanda "Yeni Anahtar Kelime Bulun" Şeçeneğini İşaretliyoruz Ve ardından Karşımıza Çıkan Ekranda Düşündüğümüz Kelimeyi Giriyoruz Öreneğin Ben "En Kaliteli Araçlar" Kelimesini Yazıyorum Ve Başla Seçeneğine
Tıklıyorum.

Konu 2.PNG

Ve Aradığımız Kelimenin Bilgileri Geliyor

Konu 3.PNG

Hemen Alt Tarafta İse Girmiş Olduğunuz Anahtar Kelimelerle Benzeşen, Sıralı Veya Genel Eşleşmeye Dayanarak Türetilmiş Olan Anahtar Kelimeleri Görebiliyorsunuz.

Google Trends
Gelelim İkinci Yöntemimize Yenilenmiş Yüzü Ve Genişletilmiş Veri Toplama Sistemiyle,
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
.
Google Trends ile İncelemiş Olduğunuz Veri de, Hem Geriye Dönük Hem Bölgesel Hem de Farklı Kategorilerde Yapılan Aramalar Hakkında Fikir Sahip Olmanızı Sağlayabilir.
Sisteme Girdikten Sonra İstediğimiz Kelimeyi Yazıyoruz Ben Yine "En Kaliteli Arabalar"Kelimesini aratıyorum

Konu 4.PNG

Ve Karşıma Çıkan Ekranda Bölgemi Vb. Bilgileri Kendime Göre Düzenliyorum Ben Bu Aramayı Youtbe dan Sorgulatmak İstediğim İçin "Youtube Arama" Seçeneğine Tıklıyorum Ve Artık Kelimem İle İlgili Verileri Tamamen Görüyorum.
Konu 5.PNG

Umarım Size Faydalı Bilgi Verebilmişimdir Hepinize Teşekkür Ederim.

Faydalı bir paylaşım, teşekkürler. Böylece Youtube'da bir yerlere gelmek isteyen arkadaşlar için ön ayak olacağı kanaatindeyim.