Neler yeni

Youtube Partnerlik Nedir?

Mesajlar
80
Beğeniler
64
Puanları
16
Konum
Konya
#1
Merhaba bugün sizlere kısa ve öz bir biçimde Youtube Partnerlik olayını anlatmaya çalışacağım.

Youtube Partnerlik Nedir?
Youtube Partnerlik, kısaca kanalınızda bulun kaliteli ve özgün videolar ile geniş kitlelere hitap ederken Youtube'un ek özelliklerin faydalanıldığı bir üyelik sistemidir. Kanalınızı büyütmek için kaliteli ve özgün içerik girerek geniş kitlelere ulaştırmanız gerekir işte tam bu esnada Youtube Partnerlik sistemi devreye giriyor. Youtube Partnerlik sisteminin iyi yönleri olduğu gibi kötü yanları da var. Fakat bunları daha sonraki detaylı yazımda belirteceğim.

Youtube Partnerlik Sistemi Nasıl Çalışır?
Partnerlik sistemi ikiye ayrılır. Bunların ilki Youtube'un kendi verdiği partnerlik sistemi, diğeri ise bazı büyük ve önemli kuruluşların (genelde web sitesi olur bunlar) verdiği partnerlik sistemidir. Ben Youtube'un verdiği partnerliği kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü diğer kuruluşların size kazandırdığı takipçilerin %90'ı bot oluyor. Partnerlik sistemi'nin bence en ideal kullanma aralığı 1,000 - 50,000 abone aralığıdır. Zaten 50,000 abone olduğunuz zaman ufak çaplı tanınıyorsunuz ve takipçiler otomatik gelmeye başlıyor. Kısa bir şekilde sizlere partnerliği anlatmaya çalıştım en kısa zamanda uzun detaylı bir açıklama yazısı gelecektir.
 

mg-web

S.Moderatör
Üye
Mesajlar
13
Beğeniler
10
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Konya
#4
Türkiye' de bulunan partner firmaları genelde kullanıcıya abone kazandırmak ya da kullanıcının kanalını büyütmesine yardımcı olmakla pek uğraşmıyorlar. Buna biz de dahildik açıkcası. Genelde kazanca bakıyorsunuz.
Şu nedenle böyle bi' durum oluşuyor. Çok büyük kanalı olupta bilgi sahibi olan kişiler zaten kendi CMS'lerinde barınıyorlar. Kenarda kalan kanallar da aşırı büyük olmuyor. Her an araya spam dahi karıştıran kanallar denk gelmişti bize. O yüzden 2 tarafta genelde ay sonu kazandığı paraya bakıyor :)