Neler yeni

YouTube Başlangıcı için Fotoğraf Makinesi Önerileri

youtube-baslangici-icin-fotograf-makinesi-onerileri.jpg
Bugün sizlerle birlikte YouTube başlangıcı için fotoğraf makinesi önerileri üzerinde duracağız. Bundan önceki konumda da YouTube başlangıç için fotoğraf makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde durmuştum, incelemenizi tavsiye ederim. Genel hatları ile kaliteli makineler, bu noktada bizler için olmazsa olmazlardan birisi olacak.

En azından makinemizin kalitesi kendisini göstermeli. Video çekerken de izleyici, bu kaliteyi sonuna kadar deneyim edebilmeli. Tam da bu noktada birkaç iyi makine modeli ön plana çıkacak. Başlangıç için en ideal modellerden birkaçını inceleyerek başlayalım.

Canon EOS 1300D

Wifi ve NFC özelliğini üzerinde barındıran harika bir makine. 18 MP C-MOS sensörü ile birlikte fotoğraflarınızda maksimum kalite elde edersiniz. Fotoğraf çözünürlüğü 5184x3456 olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda FHD çözünürlükte 1920x1080 kalitesinde 30 FPS'ye kadar video kaydı yapabilirsiniz.

Canon-eos-1300d.png
canon-eos-1300d-ozellikleri.JPG

Nikon D5500

Tabi ki Canon gibi bir markanın yanına Nikon'dan da bilgiler vermeden olmaz. Segmentinin yeni nesil özelliklere sahip kameralarından birisi diyebiliriz. Yine DSLR özelliği ile dikkatleri çekiyor. Wifi özelliğine sahip olan kameramızda 1080p 60 FPS kalitesinde FHD videolar çekebiliyorsunuz. 24 MP lensi sayesinde ise çözünürlük kalitesi olarak bizlere 6000x4000 kalitesinde bir çözünürlük imkanı sağlıyor.

nikon-d5500.jpg

Canon EOS 750 D

İdeal bir profesyonel makine daha sizlerle birlikte. 24,2 MP CMOS sensöre sahip kamerası sayesinde 6000x4000 çözünürlükte resimler çekebileceğiniz gibi 1080p FHD 60 FPS videolar da çekebilirsiniz. Sinematik videolar açısından fark yaratan bir ürün. Wifi özelliğine sahip ve 3 inç dokunmatik ekranı ile de sizleri kendisine hayran bırakacak başlangıç kalitesine sahip.

canon-eos-750d.jpg

Nikon D3300

DSLR özelliğine sahip son kamera önerimiz sizlerle birlikte. 24,2 CMOS sensörü ile birlikte 6000x4000 çözünürlükte resimleri mükemmel bir kalitede yakalarsınız. Hareketli fotoğraf ve video kabiliyeti muazzam bir cihaz. Bununla birlikte FHD kalitede (1920x1080) çözünürlükte sinematik videolar çekmenize imkan tanıyan harika bir cihaz.

77ec8188-323e-4975-b60c-7c53a516e3d6.jpg

mg-web

S.Moderatör
Üye
Paylaşım için teşekkürler. Ben Canon kullanıcısıyım.
@qzen , D3300 performansı nasıl ? Özellikle video kalitesi nasıl ? Işıksız ortamlarda yeterince performans gösteriyor mu ?
Ekipmanı satmıştım, tekrar ekipman alacağım. Fiyata bağlı olarak daha iyi performans sağlayacaksa nikon da düşünebilirim.

@mg-web Fiyat-performans ürünü diye tabir edilen ürünlerden diyebilirim. Işıksız ortamlarda çekim yapmadım fakat ışıklandırması güzel yerlerde güzel performans veriyor :)