Neler yeni

YouTube Adsense Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? (Resimli Anlatım)

YouTube Adsense Hakkında İçeriğimizi Faydalı Buldunuz Mu?

• Çok Faydalı

• İdare Eder

• İşime Yaramaz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
youtube-adsense.jpg
YouTuber kavramı ile birlikte kendisini göstermeye başlayan YouTube Adsense sistemini çok daha yakından tanımak gerekiyor. YouTube üzerinden para kazanmak istiyor iseniz bu sistemi tanımanız ve kayıtlı olmanız gerekiyor.

Kanal kavramının farklı bir hale geldiği günümüzde artık herkes bu sektöre doğru eğilim içerisinde. Şimdi sizlere elimizden geldiğince Adsense sistemini tanıtma yoluna gideceğiz.

YouTube Adsense Nedir?

YouTube Adsense, sahip olduğunuz YouTube kanalından para kazanmak için kayıt olmanız gereken Google Reklam Yayıncılığı sistemidir.

Esas adı Google Adsense olarak bilinir. Yıllardır sadece web siteleri için kullandığımız bu sistem, YouTube reklamcılığının ortaya çıkması ile birlikte yeniden uyarlandı. Artık kanal sahipleri için de kolay yoldan başvuru imkanları geliştirildi. Tabi ki bu sisteme kayıt olabilmek için belirli şartlar söz konusudur.

YouTube Adsense Başvuru (Para Kazanma) Şartları

YouTube para kazanma şartları aslında doğrudan Adsense şartları olarak da dikkatleri çekiyor. Google şirketi, zaman içerisinde YouTube kanalları için para kazanmaya yönelik standartları yeniden belirledi. Bu neden dolayısı ile özellikle dikkat çekilmesi gereken para kazanma şartları aşağıdaki gibidir;

1. YouTube kanalının en az 1000 aboneye sahip olması,
  2. Kanalın 1 yıl içerisinde minimum 4000 saat izlenme almış olması,
özellikle ön planda olan şartlar olarak dikkatleri çekiyor. Bunu videolu olarak da son dönemlerin trend YouTuberlarından birisi olan AHMET EMRE anlatmış. Sizlerle paylaşmak istedik.

YouTube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

YouTube Adsense başvurusu için öncelikli olarak yukarıdaki iki önemli şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartların yerine gelmesinin ardından YouTube İçerik Oluşturucu Stüdyosu kısmında PARA KAZANMA aktif hale gelecektir. Bunu etkinleştirerek doğrudan Adsense başvurusu yapacaksınız. Bunun için resimli anlatım aşağıdaki gibidir;

A-) Öncelikli olarak KANAL kısmından DURUM VE ÖZELLİKLER sekmesine geldiğince PARA KAZANMA kısmını göreceğiz. Burada yer alan ETKİNLEŞTİR sekmesine tıklıyoruz.

youtube-adsense-basvuru-nasil-yapilir.jpg

B-) Sonrasında ikinci bir seçenek daha gelecek. Bu seçenekte de ETKİNLEŞTİR butonunu göreceğiz. Bu butona tıklayarak Adsense hesap oluşturma ekranına giriş yapacağız.

youtube-adsense-basvuru-nasil-yapiliyor.jpg

C-) Sonrasında ADSENSE giriş ekranı gelecek. Burada YouTube kanalımızın kayıtlı olduğu GMAİL adresimiz ile giriş yapacağız. Sonrasında ise bizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduracak, aynı zamanda tüm sözleşme ve koşulları kabul edeceğiz.

youtube-adsense-oturum.jpg

D-) Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra 48 saatlik bir bekleme süresi söz konusu olacak. Bu bekleme süresinin sonunda ise para kazanma sisteminiz aktif olursa artık videolarınızda reklam yayınlanmaya başlayacak.

youtube-adsense-reklamlari.jpg

BİLGİLENDİRME: Bu içerik, tamamen YouTube Destek ekibi tarafından hazırlanmıştır. Kesinlikle kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Son düzenleme:
Bir söylenti mi yoksa doğru mu bilmiyorum ama zamanında "Kullandığınız windowstan, programlara kadar her şeyinizin orjinal ve lisanslı olması lazım" diye bir şey duymuştum. Bu gerçek mi? Yani bu işe yeni başlayan bi arkadaşın herhangi bir birikimi yoksa kendisini geliştirmeden herşeyi lisanslı şekilde kullanması ne kadar mümkün? Ayrıca bunu herşeyin lisanslı olduğunu nasıl teyit edecekler? Merak etmiştim hep böyle bir şey gerçekten var mı diye

Bir söylenti mi yoksa doğru mu bilmiyorum ama zamanında "Kullandığınız windowstan, programlara kadar her şeyinizin orjinal ve lisanslı olması lazım" diye bir şey duymuştum. Bu gerçek mi? Yani bu işe yeni başlayan bi arkadaşın herhangi bir birikimi yoksa kendisini geliştirmeden herşeyi lisanslı şekilde kullanması ne kadar mümkün? Ayrıca bunu herşeyin lisanslı olduğunu nasıl teyit edecekler? Merak etmiştim hep böyle bir şey gerçekten var mı diye
Aslında lisanslı kullanmak her konuda fayda sağlar. Ancak özellikle KURUMSAL firmaların ve KAMU KURULUŞLARININ lisanslı yazılım kullanması zorunludur. Maliye tarafından yapılan rutin denetlemelerde illegal yazılım sonucunda çok ciddi para cezaları gelebilir. Özel yazılımlar ile sistemin tüm illegal yazılımlarını kontrol edebiliyorlar.

emreyavsan

S.Moderatör
Tabiki lisanslı olmak her açıdan önemlidir. En önemlisi emeğe saygıdır lisanslı ürün kullanımı. Fakat zorunlu diye bir şey yok.