Neler yeni

Salih Reis'in Dünyası Düşüşe Geçti

mg-web

S.Moderatör
Üye
Mesajlar
13
Beğeniler
10
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Konya
#1

Türkiye Youtube Piyasasında en çok abonesi olan kanallardan ( yaklaşık 14 milyon ) birisi olan Salih Reis'in Dünyası, günlük 25 milyon hitlerden düşerek, 2 milyona geriledi. Bugün itibariyle gidişatı daha da kötü olan kanalın son durumu yakın zaman da belli olur.

Açıkcası pek sevmesemde ilk kanallarından beri, sektör gereği takip ettiğim kişilerdi. Çok saçma videolar da olsa, kitleyi kendinde tutmayı başaran bi' yapısı vardı kanalın. Gamze'nin kanalından sonra bu kanala geçip bu şekilde bi' hit yakalamak ve kazanç sağlamak gayet başarılı bi' süreç.

Bu saatten sonra kanal dibe de vursa pek dokunmaz. Zira kendi halinde ki bi' aileden nerelere kadar geldiler. Ki sadece görünen yüzünü biliyoruz. Kazandıkları para çok yüksek seviyelerde.

Ek olarak diğer akrabalarının kanalları olan, Family Games TV de, aşırı bir sıçrama yaptı. 8-10 milyon aralığında olan günlük hitleri, dün itibariyle 20 milyonu aştı.

Konu hakkında bilgisi vs. olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
 

mg-web

S.Moderatör
Üye
Mesajlar
13
Beğeniler
10
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Konya
#3
@admin aynen her rüyanın bir sonu vardır. Ama gerek maddi gerekse desteklediği diğer kanallardan alacağı destekle pek sarsılacağını sanmıyorum. Aylık ortalama 1 milyon civarı kazancı vardı. En az hitleri baz alarak söylüyorum bu rakamı. Tahminim, desteklediği kanallardan destek alıp, yeni bir kanal açacaktır.
 
Mesajlar
58
Beğeniler
29
Puanları
26
Konum
Zonguldak
#4
Bence youtube algoritmasında yaşanan sorunlardan kaynaklı diye düşünüyorum. Geçenlerde açıklama yapmışlardı bir problem var diyerek. Hatta bende yaşıyorum anasayfada 1-2 yıllık eski videoları önermeye başladı vb. Sorun düzelince düzelir diye düşünüyorum.
 
Mesajlar
58
Beğeniler
29
Puanları
26
Konum
Zonguldak
#5
Konu açıldığı günden bu yana kanal takibimdeydi ve bugün itibariyle izlenmeler düşük bir şekilde devam ediyor. Şöyle ki:
6 Ocak'ta yayınlanan Salih Reis videosunda en son 1.2 milyon izlenmeye ulaşmışlar.
Ondan sonraki 9 Ocak'taki videoda 695 bin izlenmeye düşmüş ve
Son olarak takip eden diğer videolarda ise ortalama izlenme rakamları ise 280-450 bin görüntülenme arasında devam ediyor.
Çok değil 2-3 ay gerisine gittiğinizde ise 12,2,6,4 hatta 97 milyon görüntülenme var iken bu tarz bir düşüş hiçte normal bir izlenme rakamı değil diye düşünüyorum.
Bakalım sağdan soldan duyumlar alırsam yazmaya devam ederim yine.